Ünlü Markaya Şok Dava

0

İzmirli avukat, Türkiye’nin ayakkabı, çanta ve aksesuar ürünleri konusunda ünlü markası olan Hotiç’i, aldığı ayakkabının yüzeyinin soyulması nedeniyle dava etti.

İzmir Barosu avukatlarından Betül Kayhan Kanyılmaz, Türkiye’nin ürünleriyle ünlü markası haline gelen Hotiç’den geçtiğimiz aylarda ayakkabı aldı. Vitrinde beğenip ve özenerek seçen Avukat Kanyılmaz, ayakkabıyı bir süre kullandı. Ayakkabı iki üç kullanımdan sonra yüzeyinde, bir balık derisi gibi duran derisi pul pul dökülmeye başladı. Durumu fark eden Avukat Kanyılmaz, firmaya ayakkabıyı götürerek, mağduriyetiyle ilgili çözüm üretilmesini istedi.

Mağaza yetkilileri, Hotiç’in merkezi ve oradan da üretici firmaya gönderilen ayakkabıda üretim hatası değil kullanım hatası olduğunu, ayakkabıyı kullanım kılavuzunda yazdığı şekilde kullanıp, muhafaza etmediğini belirttiler. Ayakkabının değişmesi veya parasının iadesinin bu nedenle söz konusunu olmadığını belirten mağaza  görevlileri, Avukat Kanyılmaz’ın, yıllardır alışveriş yaptığı mağazaya olan güvenini de yerle bir ettiler.

Bu durum karşısında çaresiz olmadığını gayet iyi bilen Avukat Betül Kayhan Kanyılmaz, Karabağlar  İlçe Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak, ayıplı mal olan ayakkabıdan şikayetçi oldu. Avukat Kanyılmaz, ayakkabıda deri dökülmesinin ayakkabının önü veya yanı değil; tam topuk üstü arkası olduğunu ve bunanın dış etkenle en az karşı karşıya olan yer olduğunu belirtip, ayakkabıdaki hasarın kullanım hatası değil, üretim hatası olduğunu iddia etti. Avukat Kanyılmaz, tüketici olarak mağdur edildiğini ve ayakkabının parasının kendisine iade edilmesini istedi.

Kaynak medyaege.com.tr

Share.

Bir Cevap Yazın