OHAL süresi ikinci kez uzayacak mı?

0

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile ilişkilerin dondurulması kararına yönelik bir kez daha sert tepki gösteren Erdoğan, olağanüstü halin ikinci üç ayında bulunduğunu hatırlatarak, OHAL’in uzatılabileceğini belirtti.

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dört Adet Yeni İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ile Çevre Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada “Bununla bitecek değil, belki bir üç ay daha, belki bir üç ay daha uzatılacak. Size ne ya? Bunun kararını hükümet verir, parlamento verir, size ne? Bu ülkeyi Avrupa Parlamentosu mu yönetiyor, bu ülkenin hükümeti mi yönetiyor? Size ne? Haddinizi bilin haddinizi, geçti o, onlar mazide kaldı” şeklinde konuştu.

Bir kez daha AP’nin Türkiye’ye yönelik kararını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan,Türkiye’deki terör eylemlerine dikkat çekerek, “bir ülkeye ‘terörle mücadele etme’ demek aslında ‘dükkanı kapatıp git’ demektir. Çünkü terörle mücadele etmemek, terör örgütlerine teslim olmaktır. Ey Avrupa Parlamentosu, siz terör örgütüne çanak mı tuttunuz, hayır olsun” dedi.

Kaynak dw.com

Share.

Bir Cevap Yazın