Kilo Vermek İsteyenlere Naneli Sakız Önerisi

0

Türkiye’de uzmanlar tarafından yapılan açıklamada, kilo vermek isteyen insanların naneli sakız çiğneyerek  başarabileceklerine dikkat çekildi.

Naneli sakızın kilo vermek isteyen insanlar üzerinde önemli rol oynadığına dikkat çeken uzmanlar, ‘’ Toplumsal olarak yanlış olarak uyguladığımız kilo problemlerinin estetik bir sorun olarak görmemizden kaynaklanmaktadır. Buradaki asıl doğru olan fazla olan kilolarımızın sağlığı tehdit altında tutan bir sorun olarak görmek gereklidir. Asıl önemli olan ise uygulamakta olduğunuz düzenli ve sağlıklı beslenme programlarını hayatınızın tamamında düzenli olarak uygulamaktır.’’ İfadelerine yer verildi.

Gün içerisinde kendisini uzun bir zaman aç bırakmakta olan insanlar iki sonuca varmaktadırlar. Bunlardan birincisi kilo kaybı yaşamasının aksine belirli bir zaman sonra uyguladığı diyeti bırakarak daha fazla kilo aldığı bir gerçektir. İkincisi ise kilo verilmesine rağmen diyet sürecinde kendini fazla yıpratmaktan kaynaklanan verilen kiloyu uzun süre korumamasıdır. Öğünlerin düzenli şekilde hem uzun zaman aç kalmanıza engel olacak hemde uyguladığınız diyetin beslenme tarzı olmasını sağlaması olacaktır. Burada kısaca belirtmek gerekirse, verilmiş olan kilonuzu uzun süre korumuş olacaksınız.

Düzgün bir şekilde diyet programlarına uyan kişilerde yeterli miktarda su içilmediği zaman uygulanan diyetin verimliliğine olumsuz yönde etki eder. Vermiş olduğunuz kilonun tartı üzerinde istenilmiş olan seviyelere kadar düşme durumda imkansız hale gelecektir. Bundan dolayı gün içerisinde yeterli miktarda su tüketimini yapmalısınız. Diğer yandan gün içerisinde yine tüketilen bitki çayları, siyah çaylar ve kahve doğru orantıda alındığı zaman kilo verilmesine yardımcı olur.

Gerçekleştirilen bazı bilimsel olan araştırmalardan sonra naneli sakız çiğneyen insanlarda uzun süre tokluk hissi vermesinden dolayı gün içerisinde daha fazla abur cubur tüketme isteğini gidermiş oluyor. Bu nedenle sürekli olarak gün içerisinde açlık hissi yaşıyorsanız naneli sakız çiğnemeyi denemelisiniz.

Kaynka: http://www.saglikdio.com/

Share.

Bir Cevap Yazın