Estetik yaptırdığını saklayan eşe tazminat cezası

0

Çinli bir işadamının, evlenmeden önce tüm yüzüne estetik ameliyat yaptırdığını kendisinden saklayan karısına “dolandırıcılık yaptığı ve çocuklarının çirkin olmasına neden olduğu” gerekçesiyle dava açtığı ve 120 bin dolarlık tazminat kazandığı iddia edildi.

Evening Standard, Huffington Post ve NBC’de yar alan haberlere göre Jian Feng isimli adam “çok çirkin” oldukları gerekçesiyle çocuklarına DNA testi yaptırdı, çocukların biyolojik babası olduğunu öğrendikten sonra ise karısının geçmişini araştırdı ve kadının Güney Kore’de 100 bin dolarlık estetik ameliyat yaptırdığını öğrendi.

3 çocukta büyüdükçe çocukların çifte benzememesinden rahatsız olan genç adam DNA testi yaptırmaya karar verdi. Test sonucuna göre 3 çocukta kendisinden çıkınca, genç kadının yıllardır gizlediği sır gün yüzüne çıktı.

Meğer Heidi Yeh yıllar önce büyük masraflarla pek çok estetik operasyon geçirmiştr. Ve çocuklar da genç kadının estetikten önceki haline benzemektedir.

Bu olay karşısında  da kandırıldığını iddia eden adam da karısına dava açarak boşanıyor. Heidi de sırrını ifşa eden kliniğe dava açtı.

ABD medyasında dava ile ilgili haberler ilk kez 2004 yılında basına yansıdı. Feng’in kazandığı iddia edilen davanın sonucu ise geçtiğimiz sene çıkan haberlerde yer almıştı.

Çocukları annesine hiç benzemeyince DNA testi yaptırdı fakat...

Share.

Bir Cevap Yazın