35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Bugün Başladı

0

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen ’35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ ve ’26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’ TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bugün başladı ve 20 Kasım’a kadar devam edecek.

Bu yılki ana teması “Felsefe ve İnsan” olan fuara, 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor.

“Onur Konuğu”nun Almanya olduğu fuarın ilk dört günü, Uluslararası Salon’da Almanya’dan da 30 yayınevi yer alacak, bu ülke tarafından 40’a yakın etkinlik gerçekleştirilecek. “Sözcüklerin Etkisi-Worte Bewegen” sloganıyla fuara konuk olan Almanya, modern Alman edebiyatından çocuk etkinliklerine üç ayrı alanda hazırladığı etkinliklerle Türkiye’deki okuyucularla buluşuyor.

Onur yazarı filozof Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi olan fuarda, aynı zamanda TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ. tarafından düzenlenen “26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ARTİST 2016” da 12 bin metrekarelik alanda, 25 galerinin yanı sıra, 10 sanatçının çalışmalarının yer alacağı “Umulmadık Topraklar” temasıyla birçok sergi, panel ve performansla sanatseverlerle buluşuyor.

http://www.istanbulkitapfuari.com/

 

Share.

Bir Cevap Yazın