10 Saçma Dava

0

AİLE FİLME DAVA AÇTI

1996 senesinde Patsy Ann Byers’in ailesi Oliver Stone, Warner Bros ve Katil Doğanlar adlı filmin yapımında ismi geçen herkese belirsiz bir miktar için dava açtı.

Aile, filmin Sarah Edminson ve Benjamn Darrus’un bir soygun sınrasında Edmonson’un Byers’i bire soygun sırasında vurmasına neden olan bir suç çılgınlığına sebep olduğunu ve onu göğüsten aşağısının felç olmasına neden olduğunu iddia etti. Dava, Haziran 2002’de Louisiana yüksek mahkemesinin Oliver Stone ya da yapımcı şirketin filmi yaparken amaçlarının şiddete yol açmak olmadığını ve bu olaydan filmin sorumlu tutulamayacağını söyleyerek düşürüldü.

BİRA ŞİRKETİNDEN GELMEYEN GÜZEL KADIN

1991 yılında Richard Overton, Budweiser adlı biranın yaratıcı şirketi Anheuser-Busch’a 10000 $’lık dava açtı.

Nedeni ise, biranın reklamlardaki gibi gerçek hayatta güzel kadınlar getirememesiydi. Overton, moralinin bozulduğunu ve stres olduğunu iddia etti. Ayrıca hayallerinin gerçekleşmesi için sürekli bira içmesiyle de finansal kayba girdiğini iddia etti. Dava reddedildi.

zenci

65 MİLYON DOLARLIK KÜLOT

Washington’da hakimlik yapan Roy Pearson, bir aile tarafından işletilen kuru temizleme dükkanına, yıkanması için verdiği külotlarını kaybettiği için 54 milyon dolarlık dava açtı.

Dava, Güney Kore’li işletme sahiplerinin sinirini bozdu ve hakimin barodan ihraç edilmesini talep etti. Dava, bölge hakiminin durumu saçma bulmasıyla düşürüldü. Ancak Pearson temyiz mahkemesine gideceğini söyledi.

dar koltuk

HAVAYOLLARI ŞİRKETİNDEN DARLIK DAVASI

2004 yılında Jerome ve Judith O’Callaghan çifti American Airlines adlı havayolu şirketini bindikleri Paris uçağında reklamlarda söyledikleri gibi geniş koltuk arası olmadığı için 100 bin dolarlık tazminat davası açtı.

Çift, dokuz saatlik uçuşun onlarda sırt ve bacak ağrısına yol açtığını iddia etti.

dava

NEDEN TECAVÜZ ETMEMİ ENGELLEMEDİNİZ DAVASI

2002 yılında bir hastanede tedavi gören bir kişiye tecavüz ettiği için Sandusky’de 10 yıllık hapis cezasını çeken bir adam, olayın gerçekleştiği hastaneyi, ‘neden hastanıza tecavüz etmemi engellemediniz’ davası açtı.

Edward Brewer hastaneye 2milyon dolarlık tazminat davası açtı. İddiası ise hastanenin vurdumduymaz omasıydı. Hakim, hastanenin olayla bir ilgisi olmadığını ve Brewer’in suçlu olduğuna karara verdi.

batman

BATMAN, BATMAN’E KARŞI

Türkiye’nin güney doğusunda bulunan Batman şehrinin valisi, Christopher Nolan ve Warner Bros şirketini ‘The Dark Knight’ filmi nedeniyle dava etti.

İddiası ise, filmde şehrin ismini izin almadan kullanmalarıydı.

playboy

77’LİK PLAYBOY 19’LUK KIZLA İLİŞKİYE GİREMEDİ DAVA AÇTI

Yaşlı Alman Playboy Rolf Eden, 19 yaşındaki bir kızı, onunla ilişkiye girmediği için dava açtı.

Nedeni ise, kızın ona, çok yaşlı olduğu için ilişkiye giremeyeceğini söylemiş olması. Eden, genç kızı yaş ayrımcılığı yaptığı için dava etti.77’lik Playboy, 19’lık kızla ilişkiye giremeyince dava etti.

bacak

KUCAK DANSI DAVASI

2008 yılında otuzlu yaşlarındaki evli bir finans uzmanı, striptiz kulübünü dava etti.

Nedeni ise yaptırdığı kucak dansı sırasında, dansçı kızın ayakkabasının topuğunun gözüne çarpması ve ciddi yaralanmaya yol açması.

dava9

FARE BÖLÜMÜNE DAVA

2005 yılında NBC’de yayınlanan reality şov porgramı Fear Factor’un bir bölümünü izledikten sonra Austin Aitken, kanala 2,5 $ milyon tazminat davası açtı.

İddiasıysa “doğranmış fare yiyenlerin kendi psikolojisini bozduğu ve sağlık sorunları çekmeye başlamasıydı” Dava, hakime o kadar saçma geldi ki Aitken, hakim tarafından mahkeme salonundan kovuldu.

bobrekdavasi

BÖBREĞİMİ GERİ İSTİYORUM

Doktor Richard Batista, karısından gelen boşanma davası belgelerinden sonra, ona dört yıl önce verdiği bir böbreğinin parasını istemek için dava açtı.

Doktorun isteği ise 1,5 milyon dolardı.

Kaynak: mailce.com

Share.

Bir Cevap Yazın