İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörlüğünden: Akademik Personel Alımı

0
18 Kasım 2016 CUMAResmî GazeteSayı : 29892

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre üniversitemizin akademik birimlerine öğretim üyeleri alınacaktır.

Başvuru Koşulları:

Adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunundaki genel koşulları, 5772 sayılı Kanun uyarınca İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi tarafından belirlenen “Atama-Terfi Kriterleri”ni ve kadrolarının karşısında belirtilen özel koşulları karşılıyor olmaları gerekir.

Bütün Kadrolar için Gerekli Başvuru Belgeleri:

 • Başvuru dilekçesi;
 • YÖK formatında yayın listesi;
 • YÖK formatında detaylı özgeçmiş;
 • Lisans / Yüksek Lisans / Doktora diplomalarının noter tasdikli örneği;
 • Profesör veya Doçentlik kadrolarına başvuranların Doçentlik Belgesi
 • Yurt dışından doktora alan adaylar için, YÖK denklik belgesinin aslı ya da noter tasdikli örneği;
 • YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi aslı veya noter tasdikli örneği;
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi;
 • 2 adet vesikalık fotoğraf;
 • Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştıkları kurumdan alacakları ayrıntılı hizmet belgelerini dosyalarında sunmaları zorunludur.

Profesör kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek, aşağıdaki adrese şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Profesör kadrolarına başvuranların yayın dosyalarındaki eserlerden biri “başlıca araştırma eseri” olarak belirtilmelidir.

Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazete’de yayımlanma tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içinde yapılmayan veya eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Adresi:

 • Başvurular, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na (Mahmutbey Mah., Dilmenler Cad., Bağcılar, İstanbul) şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.
FAKÜLTE/YÜKSEKOKULBÖLÜM/PROGRAMUNVANKADRO SAYISIÖZEL ŞARTLAR
Diş Hekimliği FakültesiOrtodontiDoç.1Ortodonti Anabilim dalında uzmanlığını almış olmak
Ağız, Diş Çene RadyolojisiYrd.Doç.1Radyoloji Anabilim dalında uzmanlığı almış olmak
EndodontiYrd.Doç.1Endodonti Anabilim dalında uzmanlığını almış olmak.
PedodontiYrd.Doç.1Pedodonti Anabilim dalında uzmanlığını almış olmak.
Eczacılık FakültesiFarmakognozi (Türkçe)Prof.1Farmakognozi alanında Profesör olmak.
Farmasotik Mikrobiyoloji (Türkçe)Prof.1Mikrobiyoloji alanında Doçent veya Profesör olmak.
Analitik Kimya (Türkçe)Yrd.Doç.1Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümü mezunu olmak. Kimya alanında doktora yapmış olmak.
Farmasotik Biyoteknoloji(İngilizce)Yrd.Doç.1Farmasötik Biyoteknoloji, Kimya veya Biyoloji Mühendisliği bölümü mezunu olmak. Kimya veya Biyoloji Mühendisliği bölümünde doktora yapmış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Farmasotik Kimya (İngilizce)Yrd.Doç.1İlaç Kimyası ile ilişkili bir alanda doktora yapmış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Güzel Sanatlar ve Tasarım FakültesiGrafikProf.1Güzel Sanatlar veya Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi mezunu olmak. Grafik veya Resim alanında uzmanlaşmış olmak.
Takı TasarımıYrd.Doç.1Güzel Sanatlar veya Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi mezunu olmak. Üniversitelerin Güzel Sanatlar veya Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültelerine bağlı Takı Tasarım bölümlerinde Öğretim Elemanı olarak en az bir yıl çalışmış olmak.
Hukuk Fakültesiİş ve Sosyal Güvenlik HukukuProf., Doç. veya Yrd.Doç.1Hukuk Fakültesi mezunu olmak. İlgili alanda Doktora yapmış olmak.
Medeni HukukProf. veya Doç.1Hukuk Fakültesi mezunu olmak. İlgili alanda Doktora yapmış olmak. İyi derecede Almanca bilmek tercih nedenidir.
Ticaret HukukuProf.1Hukuk Fakültesi mezunu olmak. İlgili alanda Doktora yapmış olmak.
Genel Kamu HukukuYrd.Doç.1Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Çok iyi derecede İngilizce bilmek.
Medeni HukukYrd.Doç.1Hukuk Fakültesi mezunu olmak. İlgili alanda Doktora yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesiİşletme (İngilizce)Yrd.Doç.1Yönetim ve Organizasyon alanında uzmanlaşmış olmak.
Psikoloji (İngilizce)Yrd.Doç.1Deneysel, Gelişim veya Sosyal Psikoloji alanında doktora yapmış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Psikoloji (İngilizce)Yrd.Doç.1Gelişim Psikolojisi alanında doktora çalışmaları yapmış olmak.
Sosyal BilimlerYrd.Doç.1Tarih alanında doktora derecesi almış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Sosyal HizmetlerYrd.Doç.2Lisans ya da lisansüstü eğitimlerini Sosyal Hizmetler, Sosyoloji veya Psikoloji alanında tamamlamış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Prof. veya Doç.1Yazılım veya Bilgisayar Mühendisliği alanlarından birinden lisans derecesi almış olmak. Yazılım veya Bilgisayar Mühendisliği alanlarından birinden lisansüstü derecesine sahip olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)Prof. veya Doç.1Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden lisans derecesi almış olmak. Elektrik Makineleri, Enerji Sistemleri veya Elektrik Tesisleri Mühendisliklerinde lisansüstü derecesine sahip olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce)Prof. veya Doç.1İç Mimarlık ya da Mimarlık bölümlerinden lisans mezunu olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
İnşaat Mühendisliği (İngilizce)Prof. veya Doç.1Lisans eğitimini İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlamış olmak. Lisansüstü eğitimini Çelik, Betonarme, Yapı veya Deprem alanlarında yapmış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Makine Mühendisliği (İngilizce)Prof. veya Doç.1Makine Mühendisliği alanından lisans derecesi almış olmak. Makine Teorisi, Sistem Dinamiği, Robotik, Kontrol, Bilgisayar Destekli Üretim konularından birinde lisansüstü derecesine sahip olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Mimarlık (İngilizce)Prof. veya Doç.2Mimarlık lisans mezunu olmak. Lisansüstü çalışmalarını Mimarlıkla ilgili alanlarda yapmış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Endüstri Mühendisliği (Türkçe)Yrd.Doç.1Mühendislik alanlarında lisans derecesi almış olmak. Lisansüstü derecelerini Endüstri Mühendisliği veya Yöneylem Araştırması programlarından almış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 70 puan almış olmak.
İnşaat Mühendisliği (İngilizce)Yrd.Doç.1Lisans eğitimini İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlamış olmak. Lisansüstü eğitimini Çelik, Betonarme, Yapı veya Deprem alanlarında yapmış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluAğız ve Diş SağlığıProf.1Tıp Fakültesi mezunu olup, Anatomi alanında uzmanlığını almış olmak.
Tıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikProf.1Tıp Fakültesi mezunu olup, Çocuk Hastalıkları alanında uzmanlığını almış olmak
FizyoterapiYrd.Doç.2Tıp Fakültesi mezunu olup, Ortopedi alanında uzmanlığını almış olmak.
FizyoterapiYrd.Doç.1Tıp Fakültesi mezunu olup, Nöroloji alanında uzmanlığını almış olmak.
OdyometriYrd.Doç.2Tıp Fakültesi mezunu olup, KBB alanında uzmanlığını almış olmak.
Tıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikYrd.Doç.1Tıp Fakültesi mezunu olup, Genel Cerrahi alanında uzmanlığını almış olmak.
Tıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikYrd.Doç.1Tıp Fakültesi mezunu olup, Dermatoloji alanında uzmanlığını almış olmak.
Tıbbi Görüntüleme TeknikleriYrd.Doç.2Tıp Fakültesi mezunu olup, Radyoloji alanında uzmanlığını almış olmak.
Tıbbi Laboratuvar TeknikleriYrd.Doç.1Biyoloji alanında lisans derecesine sahip olmak.
Tıbbi Laboratuvar TeknikleriYrd.Doç.1Tıp Fakültesi mezunu olup, Biyokimya alanında uzmanlığını almış olmak.
Tıp FakültesiAnatomiProf., Doç. veya Yrd.Doç.1YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıProf.1YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Histoloji ve EmbriyolojiProf., Doç. veya Yrd.Doç.1YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
İç HastalıklarıYrd.Doç.1YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
KardiyolojiYrd.Doç.1YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Tıbbi MikrobiyolojiYrd.Doç.1YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.
Tıbbi BiyokimyaYrd.Doç1YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak.

10234/1-1

Share.

Bir Cevap Yazın