Gotham ve Metropolis şehirleri nerede?

0

THY’nin geçtiğimiz günlerde hazırladığı reklamfilmi gerçek sanıldı!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Türk Hava Yolları, beklenen Batman v Superman filmine sponsor olduğunu duyurmuştu. Bu duyurunun ardından “THY, Gotham ve Metropolis’e uçmaya hazır mısınız?” başlıklı iki reklam filmi hazırlamış ve bunları tüm dünyanın izlediği Super Bowl karşılaşması esnasında yayınlamıştı.

Oldukça ses getiren bu reklam filmleri geçtiğimiz günlerde bazı yolcular tarafından gerçek sanıldı. Bu yolcular, THY çağrı merkezlerini arayarak Gotham ve Metropolis’ebilet almak istedi.

Bu durumun ardındanTürk Hava Yolları, çağrı merkezi çalışanlarına bir uyarı mesajı gönderme gereği duydu.

THY’nin mesajında şu ifadeler yer aldı: “THY’nin hazırladığı ‘Batman VS Superman reklam filminde Gotham ve Metropolis’e uçuşların başladığı söylenmektedir. Bu reklam filminde ismi geçen şehirler tamamen hayal ürünüdür. Arayan yolculara bu doğrultuda bilgi verilmesi rica olunur“.

Gotham ve Metropolis şehirleri nerede?

Gotham ve Metropolis DC Comics tarafından yaratılan kurgusal şehirler olarak biliniyor. Çizgi romanlarda da geçen bu şehirlerden Gotham, Batman’in, Metropolis ise Superman’in evi olarak biliniyor. Bu şehirler sinema filmlerinde ise Baltimore, Chicago, Toronto ve özellikle New York City temel alınarak kurgulanmış

Batman v Superman: Dawn of Justice Trailer için tıklayınız.
THY’nin Gotham ve Metropolis reklam filmlerini izlemek için tıklayın.

.

 

Share.

Bir Cevap Yazın