En İyi 10 İş Bulma Sitesi

2

shiftdelete.net sitesinin haberine göre iş arayanlar için en iyi web siteleri….

İnsanlar iş bulmak için gazete ilanlarına bakardı. Ancak günümüzde bu olayda teknolojiye ayak uydurdu. Artık iş aramak için en iyi yöntem web siteleri.

Bir dönem İş ve İşçi Bulma Kurumu tarafından yürütülen hizmetlerin birçoğu şu anda internetin eline geçti. Kariyer ve iş bulma sitelerinde şoförlükten yönetici asistanlığına kadar birçok farklı sektördenden iş bulmak mümkün.

Üstelik bu sitelerin sponsorlar eşliğinde yaptığı kampanyalar sayesinde iş ararken ödül bile kazanabiliyorsunuz. Sizin için bu konudaki en iyi 10 siteyi biraraya getirdik.

10. Eleman arayanlar için

Gelişmekte olan bu site daha çok ufak işletmeleri hedef alıyor. Ufak işletmeler ve esnafın eleman ihtiyacını karşılamak isteyen site düz tasarımını geliştirmeli.

www.eleman.net

9. İş dünyasına yeni adım atanlara

Sitede uzmanlardan tavsiyeler ve iş ilanları bulunuyor. İlk kez iş arayanları yönlendirecek makalelere de sayfadan ulaşmak mümkün. Ancak sayfanın karışık tasarımı ve belirli sektörler üzerine yoğunlaşmış olması, yeterince ilgi görmesinin önündeki en büyük engel.

www.kariyerzirvesi.com

 

8. İnternete devlet eli değdi

İş arayan insanların ilk başvurduğu makam olan İŞKUR faaliyetlerine internet’te de sürdürüyor. Ancak devlet elinin deydiği bu site özel sektördeki rakipleri kadar fırsat sunmuyor. Yine de her vatandaşın mutlaka üyleliğinin bulunması gereken bir adres.

www.iskur.gov.tr

7- Gençlere özel

Bu sitenin ana hedef kitlesi gençler ve iş hayatına yeni atılanlar. Gençleriçin öneriler makaleler, part time işler ve çeşitli kişisel gelişim seminerleri için davetler sitenin içeriğinde yer alıyor.

www.kariyergenc.com

Videolu CV yollamak için de imkan sunan site gençler için büyük birkaynak. Ancak sadece gençler üzerine yoğunlaşmış olması sitenin sabit kalmasına neden oluyor.

6- İş için yabancı kaynak

Yahoo‘nun ünlü iş bulma hizmeti, yurtiçinde ve dışında kariyer peşinde koşanlar için ideal bir hizmet. Ancak sitenin daha çok İngilizce ağırlıklı iş ilanlarına yer vermesi her kullanıcıya hitap etmesini engelliyor.

http://hotjobs.yahoo.com

5- Güvenli iş aramak için

Secretcv bu konudaki en eski sitelerden biri. Güvenliğe önem veren sitede ciddi firmalar kadar ne olduğu belirsiz iş verenlerle de karşılaşabiliyorsunuz. Her ilana güvenmemekle birlikte iş arama konusunda başvurmanız gereken en ciddi sitelerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

www.secretcv.com

looking for a new job ile ilgili görsel sonucu4- Kariyer canavarları bu sitede

Yurtdışında popüler iş arama sitelerinden biri olan Monster.com son yıllarda ülkemizde de büyük bir faaliyet göstermeye başladı. Monster.com.tradını alan site çok farklı sektörlerden iş ilanlarına ulaşmanızı sağlıyor.

Sayfa üzerindeki aramaları şehirlere göre de yapabiliyorsunuz.

3. Sıra – İş dünyasının Facebook’u

Xing.com sosyal ağ çılgınlığını en iyi şekilde kullanan sitelerden biri. Buraya üye olduğunuz zaman arkadaş çevrenizi çoğaltmak yerine kariyeriniz için stratejik adımlar atmaya çalışıyorsunuz.

www.xing.com

Çalışmak istediğiniz şirketteki üyeleri ekleyip onların size referans vermesini sağlayabiliyorsunuz. Yeni çevre kazanmanızı sağlayan site, düzgün bir sosyal plan sayesinde dilediğiniz işe de ulaşmanıza katkıda bulunuyor.

2. Sıra – Yeni bir iş arayanlara

Ülkemizdeki en eski iş bulma sitelerinden biri de yenibiris.com. Sayfa üzerinde dilerseniz sektörel iş araması yapabiliyorsunuz. Şehirlere göre, eğitim durumuna göre iş ve işçi arama da sitenin sitemine göre mümkün.

www.yenibiris.com

1. Sıra – Kariyer yapmak isteyenlere

İş bulma konusundaki en iddialı sitelerden biri de kariyer.net. İş arayankadar, iş vereni de destekleyen bir sisteme sahip olan site çeşitli testler ve adımlarla CV‘iniz oluşturmanız için sizi yönlendiriyor.

www.kariyer.net

Sayfa üzerinde ünlülerle röportajlar, başarı hikayeleri ve çeşitli yarışmalara ulaşmak da mümkün.

 

 

Share.

2 yorum

  1. . İş bulma konusunda gerçekten yardıma ihtiyacım var. Lütfen bilgilerinizi ve deneyimlerinizi benimle paylaşır mısınız? Yeni mezun İngilizce öğretmeniyim. Atanamadığım için özel okullarda ve dershanelerde iş arıyorum. Ancak henüz olumlu bir geri dönüş alamadım. Okulda derecem iyi ve alanımda başarılı olduğumu düşünüyorum. Bir türlü iş bulamamak beni olumsuz yönde etkiledi. İş ilanlarında hem yaş sınırı hem de tecrübe zorunluluğu var ama iki talebi aynı anda yerine getirmek benim için imkansız. Bu noktada farklı kariyer sitelerine başvuru yapmalı mıyım? CV benim diye bir sitede bulunan iş ilanlarına başvuru göndermek istiyorum belki bir farklılık vardır. İş başvurusu yaparken bana verebileceğiniz öneriler nelerdir?

  2. Herkese Merhaba İstanbul’da yaşıyorum fakat istanbul’u yaşayamiyor’dum İnternet’ten Bir yazı Okudum ve hayatımda büyük değişiklikler yaptım. Aslında hayatın çok uzun olmadığını gelecek kaygısıyla yaşayarak hayatın güzelliklerini yaşayamadığımı anladım ve o günden sonra sürekli kendime zaman ayırmaya başladım. Artık bende yeterince kendime zaman ayırabiliyorum. evet belki eskisi kadar para kazanamıyorum ama hayatımda çok büyük değişiklikler oldu. Kendimi önemsemeyi öğrendim çevremi daha farklı bir gözle görmeye başladım. İstanbul’dan yola çıkarak 5 ay boyunca hiç dönmedim ve Türkiye’nin ne kadar güzel bir ülke olduğunu gördüm.Şimdi kendime ait bir site yaptım ve yeni yayına aldım artık gezip gördüğüm yerleri elimden geldiğince sitemde paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın