Bursbank ile dünyada ilk oldu

1

Aydınlı Adil Bahçivanlar, dünyada örneği olmayan bir projeye imza atarak, burs vermek isteyen kişi veya kuruluşlar ile bursa ihtiyacı olan üniversite öğrencilerini buluşturan bir platform oluşturdu.

Yaklaşık 2 senedir, Türkiye genelinde bursa ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine, yardımseverlerin kolaylıkla ulaştığı bir sosyal sorumluluk projesinin üzerinde çalışan Bahçivanlar, ‘Bursbank’ adını taşıyan internet sitesini hayata geçirdi. Burs vermek isteyen kişi veya kuruluşlar, ücretsiz üye olup giriş yaptıkları ‘Bursbank’ ta, Türkiye genelinde sisteme üye tüm üniversite öğrencilerinin bilgilerine ulaşarak, yardımlarını yapabilecek. Ülkedeki açık öğrettim, ön lisans veya lisans öğrencileri de ücretsiz olarak Bursbank’a üye olup, kriterlerini işaretleyip, özel bir not paylaşabiliyor.

Bursbank Kurucusu Adil Bahçivanlar, herhangi bir istismar olmaması için öğrencilerin telefon ve adreslerinin paylaşılmadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Öğrenciler hiçbir üyelik ücreti ödemeden sisteme kaydolabiliyor. Şehit yakını olup olmadığı, engel durumu, aile bireylerinin hayatta olup olmadıkları, kendisinin hangi üniversitede hangi bölümde öğrenim gördüğü, yurtta mı veya evde mi kaldığı gibi çok farklı kriterleri işaretliyor. Böylece burs vermek isteyen kişi veya kuruluşlar bu kriterleri işaretleyerek seçtikleri öğrenciyle mail üzerinden iletişime geçiyor. İsteğine göre öğrenci belgesi, not durumu gibi farklı belgeleri de güven açısından isteyebiliyor. Bu tamamen burs vermek isteyen ile burs almak isteyen arasında. Sistem gereği biz hiçbir şekilde hangi öğrencinin kim tarafından burs alıp almadığını göremiyoruz. Bursbank, yaklaşık bir ay gibi kısa bir sürede 4 bin üyeye ulaştı. Komisyon veya üyelik gibi hiçbir gelir kaygısı taşımayan bu sosyal sorumluluk projesinden herkesin yararlanmasını istiyoruz.” (GAMZE KORKMAZ)

Share.

1 Yorum

  1. Ubeydullah ipekli on

    Madem gelir kaygısı taşımadan oluşturulmuş bir sosyal sorumluluk projesi ise neden ocak 2017 den beri üye olmak isteyenlerden 12 lira alınıyor??

Bir Cevap Yazın