Bir daha aşık olamama korkusu…

0

Her aşk hikayesinin sonu 3 elmanın gökten huzur bularak düşmesiyle bitmiyor ne yazık ki. Aksine aşk hikayelerinin çoğu hüsranla bitiyor. Kendimiz ya da yakınımızda bulunan -illa ki- birisi bu derin aşk acısının izlerini taşır; yetmez gibi etrafındakilere de aynı acıları yaşatır.

Aşkın karasını yaşayanlar ile sadece bir kez aşık olup ayrılanlar hep şu soruyla yüzleşirler: ” Bir daha sevebilecek miyim?”. Aslında çoğu kimse de bir daha sevemeyeceğini, aşkın o eşsiz lezzetini bir daha bulamayacağını düşünür.

Sizin için bu soruyu soran ve bu sorulara cevap bulan forum kullanıcılarını bulduk ve derledik. Bakalım neler konuşulmuş.

EKŞİ SÖZLÜK

1. çabalamakla olacak bir şey değil ama çabalayınca da olmuyor. çok tuhaf bir his gerçekten; hele etrafımda, kısa sürede birbirini seven onca insan görürken daha da bir tuhaf hissediyorum kendimi. biliyorum imrenilecek bir şey değil ama bazen onlara bile imreniyorum. çünkü kimseye bir şey hissedememek; hoşlanamamak, sevememek çok tuhaf bir şey. insan ‘sorun bende’ diyor; herkese bir kulp bulmak, ‘aman nasıl olsa bitecek.’ diye hiçbir şeye başlamamak… işin tuhafı da şu; bir insan hiç mi birinden etkilenmez, aklına biri takılmaz. bu insan bensem olabiliyor işte. biraz normal olmak lazım şu hayatta, yoksa asla mutlu olamıyorsun. bunu anladım. 19.04.2011 03:17 derinlemesine yuzeysel

2. hayatinizin genel gidisatindan memnunsaniz**, yalnizliga her turlu aliskinsaniz** ve biraz da korku gelistirirseniz isbu durum icin gerekli comboyu tamamlamis olabilirsiniz. olmayabilirsiniz de. 19.04.2011 05:14 ~ 05:21jean claude van damme

 3. caresi yok. en azindan bahsedecegim gibi bir durum icin boyle. anlayacagin ben bulamadim.

lafin uzunu, konu ask degil. bir kiz arkadasim var, o evrende mutluyum da. yahu simdi dusunuyorum da, buraya yazmak da cok sacma. yani yazacaklarimi ben okusam ”tamam sevmeyince cok sekil oluyormussun hakikaten” der, verirdim kufuru. ama yazacagim sanki. donus yok.

hayatimda deger verdigim 3 insan var. ve bu deger yargisi, onlar degerli, gerisinin koy gotune’ye denk degil. fakat cok da onemseyemiyorum. ”onemseme n’olcak booooglum” gibi basit telkinlerin ise yaramadigi bir pozisyon.
konustugum, arkadas oldugum insanlarda kusur aradigimi farkettigim zamana tekabul eder, dertlerimin dillenmesi. ya da duslenmesi. o 3 kisinin disinda, kimsenin yaninda gulememek lan, hos degil.
konusmak, katilmak, eglenmek istememek. istedigim ve yapamadigim donemlerin yaninda, istedigim ve yaptigim donemlerin hicbir etkisi yok. o agizlardan cikan her seste once bir yanlis aramak, yanlis bulamayip mantiksizlik aramak, eli bos donup gereksizlik icin bakinmak. olmayinca, kedi ve uzun zaman sonra yakaladigi fareyi devreye sokmak. bunu yaparken mutlu olup, sonra kendine ”sen sanki cok bir boksun” lar.
yahu canimi sikiyor her yeni insan, sonra bu duruma canim sikiliyor. yalniz bunlari soylerken kendimden tiksindim. isin, bu kadarlik kismiyla bitirmeli. sonra her sene bu tarihte gelir, yazdigimi okur, kendime kufrederim.  07.05.2011 00:25xanderia

4. insanları sevgisinden mahrum bıraktığı diye değil, sevmenin tadına varamadığı için üzülen insanlardır bu durumdan muzdarip olanlar.

yanlış anladıkları konuyu üstüne vazife görenleri bu durumdan muzdarip olmasalar bile sevmezlerdi galiba. bilemem. 05.09.2011 21:45forlife

5.tarifsiz bi boşluk hissine kaburgalarının ortasında yer açmak, karşındakine karşı mala bağlamasanatı..

sen bundan bahsederken, kulağa bi ergen tribiymiş gibi gelen, etraftan düz adam yaftası yemene sebep olan, seni yıpratan bi çeşit fobi.. sinirden kendini sikecek noktaya kadar getiren duygu tutulması.. bi o kadar da sakin olmana sebep.. 22.09.2011 21:54bnl dgr

6. bundan muzdaripseniz, lutfen bunu etrafinizdaki insanlara belli edin, soyleyin, ki sizi sevmek gibi bir hataya dusmesinler. cunku bundan muzdaripseniz hayatiniza giren herkesin hayatini s*****sunuz. 19.10.2013 17:55yandim sevket

7. öyle bir his ki sanki içimdeki tüm mutluluk hücrelerini ameliyatla almışlar. boş bir kabuk gibi kalakalmışım. azkabanda 100 yıl geçirmişim de içim kurumuş gibi. ya şu da olumlu güzel bir habermiş falan diye sevinesim, komik şeylere gülesim bile yok. komedi filmleri/dizileri bile komik gelmiyor.

mut yetmezliğinden ölücem arkadaş bu kadar da mutsuz olunmaz ki. 14.08.2015 18:38zipirinsan

8. bundan uzun zaman önce ben de böyle hissediyordum.

sonra…

bir bok olmadı, hala böyle hissediyorum.

şimdi de bu kadar mutsuzluk yaşayan bir daha iflah olmaz, şaftın kaymış, artık toparlayamazsın deyip duruyorum kendime.

bazen de mutlu olunabileceğini, mutluluğu aramanın gerektiğini düşünüyorum.

evet diyorum, mutlu olmak şart değil. ama neden olmasın? neden mutsuzluk olduğu kadar mutluluk da olmasın?

olabilir mi, bilmiyorum. 14.08.2015 21:17 ~ 21:19filteria

İNSTELA
stedimarestedimare

geçmişteki sevgisizliklerden ya da çok sevip üzülmelerden kaynaklanan korkunç fobi.
tedavisi bir adet yeni insanı daha çok severek geçebilir fakat sevmekten korkarak yasak aşk modunda yaşamak daha çok sevdirir aslında sıradaki talihliyi. yani en büyük kötülüğü insan kendine yapar yine her hikayede olduğu gibi. ki sevmek yaşamak gibidir. sevdiği sürece insandır insan, ve insanlığı kadar yaşar hayatı.vee sıradaki parça şebnem ferahtan tüm korkaklara geliyor ;
korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin
karmakarışıkkarmakarışık

bir refleks olarak korkunun üzerine gidilirse, yanlış kişileri sevdiğinizi sanmanızla sonuçlanabilecek olan ve sonrasında çok daha fazla üzüntü duyacağınız durumdur. sevgi sonsuzdur, akışına, zamana bırakmak gerekir.
KADINLAR KLUBÜ
1. GothicBusraa
12-08-14, 14:08
Bundan 4 yıl önce biri çıktı karşıma ve onu çok sevdim. Hayatımda ilk aşık olduğum kişiydi. Bu duyguyu ilk onda tattım. Ama aşkın tatlı yanını değil acı yanını yaşadım. Hala seviyorum korkarım ki ne kadar bunu kendimden saklamaya çalışsam da an ve an onu içimde yaşıyor kalbimde hissediyorum. Onu unutmak istiyorum tekrar birini sevmek ama yapamıyorum. Tüm ruhumu, kalbimi esir aldı sanki. Gözüm ondan başkasını görmüyor, kalbim ondan başkasına meyletmiyor. Sevgili olmadık hiç ama içimde çok derin bir yara bıraktı. Hem de defalarca! Duygularımı biliyordu ümitler verdi seviyorum dedi her defasında baş başa bıraktı beni verdiği acı ile. Benim hikayem çok uzun anlatacağım bir çok şey var ama özet olarak bu kadar yeterli diye düşünüyorum ve faza ayrıntıya girmiyorum. Sizinde kızlar var mı böyle benim gibi birini sevememe ve birini sevmekten korkma gibi durumlarınız?
Cevaplar için tıklayınız.
ULUDAĞ SÖZLÜK
1. aşık olmanın gereksizliğine inanan bir bünyenin söylemidir. eğer söz konusu bir hanımsa, kaçarı yok mutlaka aşık olur.
söz konusu çok büyük aşk acıları çekmiş olan bir erkekse, kaçarı yok asla aşık olmazdır. kapitalist dunyanın sonsuz dehlizlerinde kaybolur gider sadece. aşk hak getiredir, çünkü unutmak için başka birisine aşık olmanın gerekliliği saçmalığına tamamen karşı çıkmaktadır.hanım arkadaşlar ise terk eder acı çeker, terk edilir acı çeker, unutmak için bir kaç kişinin omuzunda (yatağında) vakit geçirir, aradığını bulamaz, eskisinin kıymetini anlayınca da, eski sevgilisini geri çağırmaya çalışır, iş işten geçip de tokatı yiyince aklı başına gelip tekrar bunalıma girer, en sonunda birisine yine aşık olur ve aynı terane tekrarlanır durur.erkektir ha bire aşık olamayan. erkek bir kere aşık olursa deli gibi sever. kadındır, durmadan birilerine aşık olan.

🙂1 🙁

2. ask bir kere olunur 2.sine gerek yoktur bir daha asik olamamak iyidir her sevgiliden ayrildiktan sonra baskasina asik olmak , aski ne kadar basitlestirir eger ask binlerce kez olabilseydi kerem aslinin , yusuf zuleyhanin pesinden ne diye kosmus olsun.

🙂1 🙁
Share.

Bir Cevap Yazın