Adalet Bakanlığı 3 Bin Hakim Savcı Alımı Başvuruları Başladı

0

Adalet Bakanlığı bünyesinde alınacak olan 3000 hakim-savcı için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamalar yapmıştı. Alınacak hakim-savcı için ilan da Devlet Personel Başkanlığı web sitesinde yayınlanmıştı. Başvurular için verilen tarih 11 Ekim’di.

Alınacak 3 bin hakim-savcı için başvuru süreci bugün başladı.  Bakan Bozdağ hakim-savcı alımlarına ilişkin: “Meslekten istifa yoluyla ayrılanları mesleğe kabul yolunu da açtık. Ayrıca Aralık 2016’da 3 bin yeni savcı ve hakim alımı yapacağız. Onun için de hakim ve savcılık sınavlarına gireceklere buradan ilan ediyorum. Şimdiden hazırlansın, 3 bin kişi alacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Adalet Bakanlığı’nın verdiği ilk ilanda 2200 hakim ve savcı alınacağı ifadeleri vardı. Ardından ek ilan çıkarılarak alınacak sayı 3000’e çıkarıldı. Hakim-savcı alımına ilişkin ilan 2 Temmuz 2016 Resmi Gazete’de yayınlandı.

İlana Göre;

  • 2000 hakim ve savcı
  • 200 idari yargı hakim adayı
  • 700 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim savcı adayı
  • 100 avukatlık mesleğinden idari yargı hakim adayı

alınacak. Başvuru Süreci: Adalet Bakanlığı 3 bin hakim savcı alımı için başvurular 11 Ekim’de başlayacak ve 21 Ekim 2016’da sona erecek. Başvurular ÖSYM aracılığıyla yapılacak.

Adalet Bakanlığı Hakim-Savcı Alım İlanı Detayları İçin Tıklayın.

Share.

Bir Cevap Yazın